Konkurs - Od pomysłu do przemysłu

Strona z projektami

Zakład Elektroniki i Automatyki CHIP wraz z Wydziałem Mechaniczno - Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej z siedzibą w Stalowej Woli mają przyjemność zaprosić Państwa szkołę do udziału w konkursie „Od pomysłu do przemysłu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.

Uczniowie indywidualnie lub w zespołach mogą brać udział w konkursie w dwóch kategoriach:

ROZWIĄZANIE PROGRAMOWO-TECHNICZNE

Ta kategoria obejmuje rozwiązania, które zostały wytworzone w oparciu o istniejące urządzenia, których funkcjonalność została rozszerzona lub zmieniona przez indywidualne oprogramowanie. Ta kategoria obejmuje, lecz nie ogranicza się do wykorzystania dostępnych na rynku minikomputerów (np. Arduino, Rapberry Pi) i/lub oprogramowania typu SCADA do tworzenia systemów inteligentnego domu czy rozwiązań wpisujących się w nurt Fabryki 4.0. Kategoria nie obejmuje rozwiązań ograniczających swoje działanie do oprogramowania komputerowego. W przypadku rozwiązań, w których pokazanie pełnego działania nie jest możliwe np. ze względu na koszty, praca konkursowa powinna obejmować układ symulujący działanie.

URZĄDZENIE

Kategoria obejmuje wykonania i uruchomienie:

• Urządzeń elektronicznych,
  • Urządzeń mechatronicznych,
  • Urządzeń elektrycznych,
  • Systemów automatyki

zaprojektowanych, wykonanych i zaprogramowanych przez uczestników konkursu.

PLANOWANY PRZEBIEG KONKURSU:
1. Konkurs rozpoczyna się w dniu ogłoszenia tj. 1.10.2018r.
2. Do dnia 30.11.2018r. przyjmowane będą zgłoszenia uczestników i ich prac.
3. Po zgłoszeniu uczestnicy przystępują do prac nad wybranymi projektami.
4. Do dnia 28.02.2019r. Organizator będzie pozyskiwał sponsorów
5. Do dnia 29.03.2019r. nauczyciel spośród swoich uczestników wybiorą najwyżej trzy prace z każdej kategorii.
6. Do dnia 08.04.2019r. zostaną wybrane prace nagrodzone i wyróżnione.
7. Rozstrzygnięcie konkursu.
8. Gala wręczenia nagród na auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej z siedzibą w Stalowej Woli– termin gali zostanie ogłoszony najpóźniej do 28.02.2019r.

W sprawach związanych z konkursem należy kontaktować się poprzez adres email biuro@chip-elektronika.com.pl        lub telefonicznie pod numerem telefonu 15 842 85 69.