Konkurs - Od pomysłu do przemysłu IV edycja

Termin składania projektów zostaje przesunięty do 15 kwietnia. Opiekunowie rozpoczną ocenę prac od 17 kwietnia.

Termin gali zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

W/w terminy mogą ulec zmianie

logo_prezydent.jpg                                                                       logo_starosta.jpg

Strona z projektami poprzedniej III edycji

plakat-_na_strone.png

Politechnika Rzeszowska wraz z Zakładem Elektroniki i Automatyki CHIP  mają przyjemność zaprosić Państwa szkołę do udziału w konkursie „Od pomysłu do przemysłu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół szkół średnich oraz zawodowych. Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do aktywniejszego i praktycznego poznawania zawodu jaki wybrali, zdobywania umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy jaką poznają na przedmiotach teoretycznych oraz zaszczepianie i rozwijanie pasji.

Uczniowie indywidualnie lub w zespołach mogą brać udział w konkursie w dwóch kategoriach:

Kategoria: Projekty autorskie – prace wymyślone i stworzone przez uczestników na potrzeby konkursu. Od pomysłu, przez projekt do uruchomienia będące efektem pracy własnej.

Kategoria: Projekty inspirowane – urządzenia stworzone w oparciu o tutoriale oraz rozwiązania Open Source. Wprowadzenie zmian w dostępnym rozwiązaniu będzie dodatkowym atutem pracy.

Prace konkursowe w obu kategoriach obejmują: zaprojektowanie, zbudowanie i uruchomienie:

• Urządzeń elektronicznych,
  • Urządzeń mechatronicznych,
  • Urządzeń elektrycznych,
  • Systemów automatyki.

Konkurs nie dopuszcza zgłaszania prac czysto softwarowych.

PLANOWANY PRZEBIEG KONKURSU:

1.  Konkurs rozpoczyna się w dniu ogłoszenia tj. 5.11.2019r.
  2.  Do dnia 30.12.2019r. przyjmowane będą zgłoszenia uczestników i ich prac.
  3.  Do dnia 23.01.2020r. uczestnicy otrzymają dane umożliwiające logowanie na platformie konkursowej.
  4.  Po zgłoszeniu uczestnicy przystępują do prac nad wybranymi projektami.
  5.  Do dnia 07.02.2020r. Organizator dostarczy Uczestnikom i Opiekunom: wytyczne przygotowania dokumentacji, wytyczne oceny prac konkursowych, wzór oświadczenia o przygotowaniu pracy w ramach konkursu „Od pomysłu do przemysłu”.
  6.  Do dnia 28.02.2020r. Organizator będzie pozyskiwał sponsorów.
  7.  Do 22.02.2020 uczestnicy mogą dodawać i modyfikować tytuły prac na platformie konkursowej.
  8.  Prace będą przesyłane  za pośrednictwem portalu do 15 kwietnia
  9. 17 kwietnia opiekunowie przystąpią do oceny prac.
  10.  Rozstrzygnięcie konkursu.
  11.  Gala wręczenia nagród – termin zostanie podany w późniejszym czasie

W sprawach związanych z konkursem należy kontaktować się z: panem Adamem Michajłszynem poprzez adres email: a.michajlysz@prz.edu.pl oraz panią Katarzyną Matejkowską poprzez adres email k.matejkowska@chip-elektronika.com.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 15 842 85 69.

wojewoda1.jpgmarszalek_1.jpg